מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא זהו התהליך בו מחליפים את המשכנתא הקיימת במשכנתא חדשה בתנאים טובים יותר

שיפור תנאי המשכנתא בא לידי ביטוי בהוזלת הריביות ועל ידי כך ניתן ליהנות מהקטנת ההחזר החודשי או מקיצור תקופת המשכנתא ובמקרים מסוימים ניתן אף ליהנות משניהם.
החיסכון הפוטנציאלי במחזור משכנתא ממוצעת יכול לבוא לידי ביטוי בהקטנת ההחזר החודשי ב-5%-15% כלומר 150ש"ח עד 450 ש"ח והחיסכון המצטבר יכול להגיע ל- 50,000 ש"ח עד 100,000 ש"ח.
בישראל קיימים כיום למעלה ממיליון משקי בית משלמי משכנתאות ובפועל פחות מ-1% מהם ממחזרים את המשכנתא מידי שנה.
העובדות מראות כי הרוב המוחלט של האוכלוסייה לא עוקב אחר תנאי המשכנתא למרות שישנה אפשרות למחזר את המשכנתא בכל נקודת זמן בבנק המקורי בו נלקחה המשכנתא או לעבור לבנק למשכנתאות אחר.

איך מתבצע מיחזור משכנתא באמצעותנו ?

הפגישה ראשונה איתנו מיועדת לבחינה וניתוח נתוני המשכנתא הקיימת- לפגישה זו תדרשו להביא נתונים עדכניים של המשכנתא שלכם שכוללים את יתרת המשכנתא העדכנית, פירוט עמלות פירעון מוקדם, מסלולי המשכנתא, יתרת תקופת המשכנתא וכמובן הריביות בכל אחד מהמסלולים.
ניתוח נתונים מקצועי- בפגישה נבצע ניתוח מקצועי באמצעות תוכנה שמבצעת אופטימיזציה. תוכנה זו מבצעת חישובי רגישות שונים כשבסופם יתאפשר לנו לדעת בצורה מדויקת האם כדאי לבצע מיחזור של המשכנתא ומהם סכומי הכסף אותם ניתן לחסוך.
מכאן נמשיך לנהל עבורכם את התהליך בשיטת הייעוץ הייחודית של חברת קי בי נדלן ופיננסים בע"מ שתאפשר לקבל את המשכנתא המושלמת.
ריבית נמוכות השוררות היום מהוות הזדמנות בלתי חוזרת שכנראה לא תהיה בשנים הקרובות לבצע מחזור משכנתא ובאמצעות פעולה זו להוריד באופן משמעותי את עלויות המשכנתא לאורך השנים.
למעלה מ-75% מהמשכנתאות הקיימות כעת בשוק הינן משכנתאות עם פוטנציאל מחזור חיובי ואפשרות להוזלה של עלויות המשכנתא.

"כלל האצבע" אשר בעזרתו ניתן לדעת האם משכנתא קיימת הינה בעלת פוטנציאל מחזור או לא הינו:

במידה ומשכנתא נלקחה באחד מטווחי התאריכים המופיעים מעלה אזי ההסתברות שקיימת כדאיות מיחזור במשכנתא זו הינה גבוהה מאוד.
הכוונה במונח "הורדת עלויות המשכנתא" הינה אחת מ-2 אפשרויות שקיימות בפני קהל משלמי המשכנתאות וכאן כדאי לשים דגש על האפשרויות.
לפני כן חשוב להבהיר כי פעולה של מחזור משכנתא הינה ביצוע פירעון מוקדם של המשכנתא באמצעות משכנתא חלופית שתילקח מהבנק המקורי בו היא נלקחה או מבנק למשכנתאות אחר.
האפשרות הראשונה היא – הקטנת ההחזר החודשי. במצב זה הדגש שנשים בבדיקת המשכנתא הקיימת ובניית משכנתא חלופית שתמחזר אותה הינו על שמירה של תקופת משכנתא זהה. כלומר, נחשב את התקופה המשוקללת של המשכנתא הקיימת ובבניית משכנתא החלופית נשמור על אותה תקופה ללא הארכה ובנוסף לכך נכניס לתחשיב את עמלת הפירעון המוקדם במידה ויש. תוצאת הבדיקה תביא אותנו לבחון את ההחזר החודשי שמתקבל במשכנתא החליפית. אם ההחזר החודשי נמוך יותר אזי ישנה כדאיות מחזור וכדאי להמשיך בתהליך מחזור המשכנתא. מחזור משכנתא לצורך הקטנת ההחזר החודשי מתאים בדרך כלל ללקוחות שמחפשים להקל על התזרים המשפחתי שלהם ולהגדיל את ההכנסה הפנויה.
האפשרות השניה היא – קיצור תקופת המשכנתא. במצב זה הדגש שנשים בבדיקת המשכנתא הקיימת ובניית משכנתא חלופית שתמחזר אותה הינו קיצור תקופת המשכנתא המשוקללת. כלומר, נחשב את תקופה המשכנתא המשוקללת ובבניית המשכנתא החלופית ניקח את עמלת הפירעון במידה ויש ונקצר את התקופה במספר שנים תוך שמירה על אותו החזר חודשי שיש במשכנתא הקיימת. אם בבדיקה של אפשרות זו אכן מצליח לקצר את תקופה המשכנתא אזי ישנה כדאיות מחזור.
חשוב לציין שעל סמך הריביות הקיימות כיום בשוק המשכנתאות ניתן למחזר משכנתאות ולהקטין את ההחזרים החודשיים משמעותית או לקצר את תקופת המשכנתא .

סגירת תפריט